Z czym muszą się zmierzyć posiadacze psa lub kota?

Z czym muszą się zmierzyć posiadacze psa lub kota?

Dla pieska lub kotka, który staje się członkiem twojej rodziny chcesz zrobić wszystko, aby czuł się jak najlepiej. Szczęśliwe i zdrowe zwierzęta wymagają codziennej opieki. Dużo wytrwałości będziesz potrzebował gdy pies zachoruje lub umrze. Oto kilka problemów z którymi się spotkasz jako posiadacz pieska.

Wygodne legowisko i przestrzeń

Gdy psiak lub kot zamieszka w twoim domu upewnij się, że zapewniasz mu bezpieczne, przytulne miejsce. Legowisko dla psa wygląda na twarde i ubite? Koniecznie kup swojemu zwierzakowi nowe. Gdy pies wprowadzi się do twojego domu to także dobry moment na sprawdzenie potencjalnych zagrożeń. Poszukaj odsłoniętych sznurków lub drutów (młode zwierzęta uważają je za świetne zabawki do gryzienia), zabezpiecz ogrodzenie, napraw poluzowane okna i usuń wszelkie rośliny, które są trujące dla Twojego zwierzaka. Zadbaj również o odpowiednią higienę. Możliwe, że będziesz potrzebował dużo więcej środków chemicznych niż dotychczas. Może okazać się, że zamiast kupować je w lokalnym sklepie lepsza będzie hurtownia chemii. To lepsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Sterylizacja i kastracja

Sterylizacja zwierzaka zapobiega wielu problemom zdrowotnym oraz zmniejsza liczbę bezdomnych zwierząt. Kastracja znacznie zmniejsza ryzyko raka szyjki macicy, eliminuje ryzyko raka jajnika. W przypadku kotów to również minimalizuje ryzyko, że ucieknie z domu w poszukiwaniu partnera, a wszelkie pobliskie koty będą mniej agresywne. Nie będą również oznaczać swojego terytorium, co przyniesie korzyści tobie i twoim meblom. Sterylizacja szczeniaka pomaga złagodzić agresję i ukraca wędrówki po okolicy. Ponieważ sterylizacja lub kastracja to operacja wymagająca znieczulenia ogólnego, zwierzę prawdopodobnie pozostanie na noc w gabinecie weterynarza przez co najmniej jedną noc w celu obserwacji i regeneracji. Po zabiegu zwierzę może być podatne na zakażenia bakteryjne. Stacja higieniczna wypożyczona na jakiś cza może być przydatnym urządzeniem.

Lepiej pochować, czy skremować swojego zwierzaka?

Musisz wziąć pod uwagę co będzie dla ciebie i twojego zwierzaka lepsze. Możesz wziąć pod uwagę koszty, wymagany nakład pracy i to, czy kremacja zwierząt jest dostępna w twojej okolicy.

Jeśli mieszkasz w okolicy, w której znajduje się cmentarz dla zwierząt, z pewnością możesz wybrać tę opcję. Będziesz miał blisko by odwiedzić swojego pupila, a pochówek i miejsce na cmentarzu są stosunkowo tanie. Kremacja zwierzaka jest często najwygodniejszą opcją. Jest zazwyczaj bardziej przystępna cenowo, a urnę z prochami możesz mieć w domu.