W co na wesele?

W co na wesele?

Podczas takiego przyjęcia czujemy, że odbywa się coś absolutnie wyjątkowego. Z tego względu chcemy wyglądać jak najlepiej, oczywiście nie prześcigając pary młodej. Wesela stanowią pewnego rodzaju rewię mody. Chociaż na pierwszy rzut oka odpowiedni ubiór jest dość klarowny, to jednak w ostatnim czasie nieco się pozmieniało.

Dodatki dla niego

Bardzo mało dyskutuje się o męskich doborze garderoby podczas wesela. Przede wszystkim w centrum uwagi znajdują się panie, dla których wybór odpowiedniej stylizacji niekiedy wygląda jak walka na śmierć i życie. Panowie także mają pewne możliwości do podrasowania swojej garderoby. Przede wszystkim nie zawsze powinniśmy wybierać czarne garnitury. Na radosne okazje warto nieco bardziej zaszaleć i pójść w granaty czy też bordowe odcienie. Warto również zwrócić uwagę na akcesoria, które nadają każdemu mężczyźnie szyku i elegancji. Pasy smokingowe mogą nam wydatnie pomóc przy okazji założenia jeszcze bardziej formalnego ubioru. Dodatkowo nie można zapominać o spinkach do mankietów, które można wybrać z naprawdę szerokiego asortymentu w internecie.

Ekstrawagancja u pań

Wśród płci piękniejszej obowiązuje jedna, żelazna zasada. Nie wybieramy białych sukni, będąc gościem na weselu. Ten kolor zarezerwowany w pełni jest dla panny młodej, która ma błyszczeć i wyróżniać się w tłumie. Z racji braku większej liczby zasad, kobiety mają naprawdę szerokie pole do popisu. Wszystko zależy od tego, czy uda się zachować obowiązujący strój formalny z lekką nutą oryginalności. Z tego powodu coraz częściej na takich uroczystościach pojawiają się sukienki oraz kostiumy w fantazyjne kształty, takie jak kwiaty czy figury geometryczne. Luźne spodnie damskie także są spotykane, chociaż w tym przypadku warto nieco dokładniej popracować nad całą stylizacją, aby nie musieć później tłumaczyć się ze zbyt nachalnego stylu.

Wygoda przede wszystkim

Na szczęście dla miłośników komfortu odchodzi się od obowiązkowego zakładania szpilek oraz czarnych lakierek. Ma na to wpływ kilka rzeczy. Przede wszystkim coraz więcej wesel odbywa się na powietrzu, a wchodzenie obcasami w mokrą ziemię nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Wreszcie mamy do czynienia z nieco bardziej liberalnymi czasami, w trakcie których możemy sobie pozwolić na nieco więcej. Kapitalnie do ciemniejszych stylizacji męskich wyglądają białe buty casualowe ze sportowym zacięciem. Nie tylko prezentują się znakomicie, ale również zapewniają wygodę do tańców do białego rana.