Jak wyposażyć firmę sprzątającą?

Jak wyposażyć firmę sprzątającą?

Zakładając firmę sprzątającą, musisz pomyśleć o jej dobrym wyposażeniu już na samym początku działalności. Nawet pierwszy klient powinien widzieć, że do zadań podchodzisz poważnie. Dlatego odpowiedni sprzęt i środki są niezbędne, aby prowadzić taką działalność. Podpowiadamy, od czego zacząć.

Dobre środki czyszczące

Niezbędne dla działalności gospodarczej skupionej na usługach sprzątania są środki chemiczne. Warto zainwestować w dobre preparaty, skuteczne, ale też bezpieczne dla czyszczonych powierzchni. Dzięki temu Twoi pracownicy szybciej i efektywniej wykonywać będą powierzone im zadania.

Kupowanie dużej ilości środków czyszczących w zwykłym sklepie może okazać się drogie, a profesjonalne preparaty są tam często niedostępne. Dlatego powinieneś odwiedzać miejsca takie jak hurtownia chemii gospodarczej. Dostępne są tam profesjonalne środki o wysokiej jakości, a jako przedsiębiorca, kupując ich większą ilość, możesz wynegocjować bardzo korzystne ceny.

Niezbędny sprzęt

Odpowiednie chemikalia to jeszcze nie wszystko. Musisz zakupić sprzęt sprzątający, który będzie wytrzymały i wygodny. Te zakupy musisz przemyśleć pod względem tego, jakich klientów będziesz obsługiwać. Jeśli Twoja działalność nastawiona będzie na indywidualnych klientów i sprzątanie mieszkań oraz domów, pomyśl o poręcznych rozwiązaniach. Wytrzymałe wiadra i mopy, dużo ścierek wysokiej jakości oraz odkurzacze o średniej mocy, które nie czerpią zbyt dużo prądu, będą doskonałym rozwiązaniem.

Jeżeli jednak chcesz obsługiwać przestrzenie biurowe, magazyny, albo zakłady produkcyjne, musisz zainwestować więcej pieniędzy. Konieczny będzie zakup odkurzaczy przemysłowych o najwyższej mocy, które sprostają nawet najtrudniejszym zadaniom. Czasem potrzebne mogą być małe pojazdy sprzątające, które pomogą odkurzyć i umyć podłogę na ogromnych halach w krótszym czasie.

Odzież służbowa dla pracowników

Na sprzęcie i środkach czystości nie możesz oszczędzać, bo od nich zależeć będzie jakość Twoich usług. Ale jest też ostatni element tej ukladanki - wyposażenie pracowników w odpowiednią odzież roboczą, która zapewni im wygodę oraz bezpieczeństwo w pracy. Konieczne będą rękawice ochronne, które zabezpieczą dłonie przed działanie środków chemicznych. W zależności od używanych preparatów dobrym pomysłem może być też zakup prostych okularów ochronnych i maseczek.

Powinno zależeć Ci również na komforcie pracowników. Obuwie medyczne damskie świetnie się sprawdzi podczas wielogodzinnej pracy w ciągłym ruchu. Odciąży kręgosłup i zadba o prawidłowe krążenie, dzięki czemu pracownicy mniej odczuwać będą zmęczenie. Pamiętaj, że dobre wyposażenie firmy będzie pierwszym krokiem do biznesowego sukcesu.