Jak wykreować swój oryginalny styl?

Jak wykreować swój oryginalny styl?

Stworzenie swojego własnego stylu to trudniejsze zadanie, niż mogłoby się wydawać. Wymaga cierpliwości, nieszablonowego podejścia i odwagi do tego, by wyrażać siebie na rozmaite sposoby. Gdzie szukać interesujących i oryginalnych ubrań? Co zrobić, by wyróżnić się spośród innych? Oto kilka przydatnych rad!

Podaruj ubraniom drugie życie, czyli perełki z second handu

Wybierając się do jednej z popularnych sieciówek odzieżowych, musisz liczyć się z tym, że zakupione tam rzeczy są produkowane na masową skalę. Co za tym idzie, prawdopodobieństwo tego, że zobaczysz wiele kobiet noszących tę samą sukienkę, jest bardzo wysokie. Polecamy odwiedzenie sklepu vintage albo second handu. Znajdziesz tam wyjątkowe ubrania uszyte z tkanin wysokiej jakości. Nierzadko są to produkty marek, które nie prowadzą sprzedaży w Polsce, więc możesz być pewna, że będziesz prezentować się oryginalnie. Atrakcyjne ceny sprzyjają eksperymentowaniu ze wzorami, fasonami i materiałami. Idź za głosem serca i nie bój się stawiać na rozwiązania, od których kiedyś stroniłaś. Wiele dzięki temu zyskasz!

Postaw na butiki ze starannie wyselekcjonowaną odzieżą

Odwiedź butik z sukienkami, który znajduje się w Twojej okolicy lub wręcz przeciwnie – te, które mijasz, będąc w podróży. Czy jest coś lepszego niż praktyczna pamiątka przywieziona z zagranicznego wyjazdu? Nie tylko masz pewność co do tego, że nie spotkasz na ulicy kogoś ubranego tak samo, ale też wprowadzasz do swojej garderoby świeży powiew. Godnym uwagi rozwiązaniem jest zapoznanie się z ofertą niszowych polskich projektantów. Najczęściej tworzą oni niewielkie kolekcje i te limitowane. Odzież wyróżnia się solidnym wykonaniem, intrygującymi krojami oraz ponadczasowym charakterem. To rozsądna inwestycja o przyszłościowym charakterze.

Internetowe sklepy z oryginalnymi ubraniami

Gdzie jeszcze warto szukać jedynych w swoim rodzaju ubrań? Na platformach i w serwisach aukcyjnych, w których osoby z różnych zakątków kraju i świata sprzedają koszulki, spodnie, sukienki i dodatki. Niekiedy są to nowe produkty z metkami, dlatego warto uważnie śledzić ofertę i negocjować ceny. Równie dobrym pomysłem jest wybranie się na wyprzedaże i pchle targi, które są organizowane w wielu miastach. Informacje na ten temat są udostępniane w sieci, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Potraktuj kompletowanie nowej garderoby jako ciekawą przygodę i baw się modą. Nie kieruj się wyłącznie aktualnymi trendami. Raczej luźno się nimi inspiruj, biorąc pod uwagę swój gust i wizję tego, jak chcesz się prezentować. Powodzenia!