Higiena w domu ze zwierzętami. O czym pamiętać?

Higiena w domu ze zwierzętami. O czym pamiętać?

Każdy, kto posiada domowe zwierzęta, dobrze wie, że utrzymanie w nim bezwzględnej czystości bywa dość problematyczne. Sierść, resztki jedzenia i różnego zanieczyszczenia przynoszone z zewnątrz. Zwierzęta wytwarzają również charakterystyczny zapach, którego czasem również ciężko się pozbyć. O czym zatem warto pamiętać?

Neutralizatory zapachów

Zwierzęta roznoszą charakterystyczną woń, która często nie należy do przyjemnych. Ich sierść chłonie również wszystkie zapachy z zewnątrz. Wielu właścicieli pupili wciąż szuka skutecznego sposobu na walkę z nieprzyjemnymi zapachami i testuje kolejne rozwiązania, podczas gdy najlepszym z nich jest nowoczesny neutralizator zwierzęcych zapachów. Z zewnątrz wygląda on nieco jak stacja higieniczna, jednak jego głównym zadaniem jest pochłanianie woni i emitowanie przyjemnych zapachów, które możesz dobrać indywidualnie do swoich potrzeb.

Odpowiednia higiena zwierząt

Sprzątanie sprzątaniem, ale posiadając zwierzęta trzeba również odpowiednio dbać o ich higienę. Specjalne środki i szampony pozwolą bowiem uniknąć nadmiernego wypadania sierści i skutecznie zneutralizują charakterystyczny zapach. Tego typu preparaty oferuje praktycznie każda hurtownia chemii lub sklepy zoologiczne. Naprawdę nie trzeba wiele, aby pupil nie roznosił tak wiele sierści i zawsze pachniał ładnie. Wystarczy kilka kąpieli w miesiącu i dobry kosmetyk, np. zapachowy olejek dla psów. Higiena naszych zwierząt jest ważna nie tylko z uwagi na komfort mieszkańców domu, w którym przebywają zwierzaki, ale również ze względu na dobre samopoczucie samych pupili!

Automatyczny odkurzacz

W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się automatyczne odkurzacze, które nazywane są również robotami do sprzątania. Wystarczy je włączyć, a urządzenie samodzielnie przemieszcza się po całym mieszkaniu i doskonale usuwa wszystkie zabrudzenia, w tym również uciążliwą sierść. Odkurzacz możemy włączyć np. pod naszą nieobecność, ponieważ jego system jest zaprogramowany tak, aby dokładnie posprzątać całą przestrzeń. Nie ma zatem potrzeby jego przenoszenia czy nakierowania. Gdy robot skończy pracę, sam wróci do stacji ładowania.

Warto również wspomnieć o czynnościach, które wykonujemy po śmierci naszego pupila. Zakopywanie go w ogrodzie czy innym miejscu jest mało higieniczne i estetyczne. O wiele lepiej jest zdecydowanie się na usługę typu kremacja zwierząt, dzięki czemu prochy naszego przyjaciela zostaną umieszczone w specjalnej urnie, a my będziemy mogli uczestniczyć w jego ostatnim pożegnaniu.